Włosy


Nieudany pomysł - grzywka. Każda kobieta musi przejść taka wtopę w swoim życiu, na mnie też przyszła pora. Pani fryzjerka bardzo skrupulatnie skróciła mi włosy do polowy czoła, u mnie to skończyło się płaczem ale ona chyba była zadowolona z efektu. 

O włosy dbam już od roku metodami 'włosomaniaczek'. Piszę tą nazwę w cudzysłowie, ponieważ nie utożsamiam się do końca z dziewczynami. Moje włosy są dla mnie a nie ja dla nich, więc żyjemy sobie w symbiozie. Niedawno zafundowałam im trzecie już z kolei prostowanie keratynowe. W ten sposób widzę efekt, że rosną ponieważ naturalnie bardzo wolno ich przybywa. Naturalnie mam włosy kręcone, są bardzo słabe i łamliwe. Kiedyś nic się z nimi złego nie działo, szampony i odżywki silikonowe nie były aż tak złe. Powodowały u mnie bardzo dobre samopoczucie, przynajmniej nie widziałam, że włosy są w kiepskim stanie. 

Od czterech miesięcy nie farbuję  włosów, chciałabym zobaczyć w końcu swój naturalny kolor :) Zdjęcia nie przedstawiają prawdziwego ich stanu, są tak przerobione aby było widać w którym momencie zaczęłam dbać o włosy. Górna brązowa część, to nowe - zdrowe, roczne włosy, dolna stare, po wielokrotnych rozjaśnieniach, farbowaniu henna i innymi ulepszaczami urody. Po okresie Wielkiego Niedbania o włosy i przypalania ich prostownicą, codziennego tapirowania na lakierze, przeżyłam rok próbowania wszystkiego co tylko mogłam znaleźć i co mogło być naturalnym kosmetykiem.

Dziś już wiem, że co za dużo to niezdrowo i swoją pielęgnację sprowadziłam do minimum. Co dwa trzy dni myję włosy szamponem aloesowym AloeVera plus od czasu do czasu Alterrą  z botyną i kofeiną. Odżywka Isana wygładzająca lub Garnier z olejkiem awokado i masłem karite, żeby dobrze się rozczesywały. Na część włosów zniszczonych nakładam pod czepek raz w tygodniu maskę Awokado z Beauty Formulas lub olejek z Alterry z limonką i oliwką. Na końcówki po myciu nakładam kropelkę serum silikonowego, kupionego kiedyś u fryzjera. Moje włosy nie są w najlepszym stanie, ale to dopiero rok, czekam aż odrosną, skrupulatnie obcinam "niepotrzebne zniszczone końce i mam nadzieję, że będzie lepiej.







0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Nowości

Co mnie teraz wzrusza a co rozjusza.

Blogroll

Idź w tango z losowaniem, ciekawe na jaki post trafisz.

o mnie...

...słów kilka.